Hemen Ara

Blog

Anasayfa / İkinci El Buzdolabı
İkinci El Buzdolabı Çorlu

İkinci El Buzdolabı Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

İkinci el buzdolabı alırken en önemli kriter buzdolabının markasıdır. Kendini kanıtlamış, piyasada bilinen markalarının ikinci el cihazlarını almanızı tavsiye ederiz. Cihazların dış görünüşüne önem verdiğiniz kadar iyi soğutup soğutmadığına mutlaka dikkat ediniz. Birkaç madde ile kritik konuları anlatmaya çalışalım.

  • 1) İkinci el cihazı almadan önce mağazada fişe takılı durumdayken cihazın sesini dinleyin ve anormal bir ses olup olmadığını anlamaya çalışın.
  • 2) Buzdolabının kapağını açıp elinizle soğukluğu kontrol edin.
  • 3) Termostat yani soğukluğu ayarlamak için kullanılan parçanın çalışıp çaşışmadığına dikkat edin. Bunu şu şekilde anlayabilirsiniz; Termostat derecesini arttırdığınızda buzdolabının motoru harekete geçecektir. Böylelikle sağlamlık kontrolü yapabilirsiniz.
  • 4) İç aksesuarların tam olmasına dikkat edin. Sebzelikler, yumurta koyma kapları, şişe koyma aparatları, raflar vb. aparatları kontrol etmelisiniz.

Not: Buzdolabı mağazadan çıkıp evinize geldiğinde hemen fişe takmayınız. Buzdolabı evinize yatay bir şekilde getirildiyse içerisindeki yağ borulara dağılır ve fişe hemen takarsanız cihaza zarar verirsiniz. Buzdolabı yerine ayarlandıktan sonra en az 6 saat bekelemenizi tavsiye ederiz.